WBO 2021: Dziś mija termin składania projektów! - Wroinfo.pl

WBO 2021: Dziś mija termin składania projektów!

Jeszcze tylko dzisiaj można składać projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok! Sprawdź kto i jak może jeszcze zgłosić projekt.
WBO Wrocław 2021
fot. Wroclaw.pl

Fundusze dla obywateli

Wrocławski Budżet Obywatelski to coroczny program miejski, dzięki któremu miasto przeznacza środki finansowe na projekty zaproponowane przez mieszkańców. Budżet cieszy się bardzo dużą popularnością, a liczba nadsyłanych projektów co roku idzie w setkach.

Aktualnie trwa nabór projektów do edycji na 2021 rok. Zapisy potrwają tylko do dzisiaj.

Kto może zgłosić swój projekt?

Program jest ogólnodostępny dla każdego mieszkańca Wrocławia. Co ciekawe, nie trzeba być nawet zameldowanym we Wrocławiu. Każdy może zgłosić dowolną liczbę projektów. Wymogiem WBO jest wyznaczenie tzw. lidera projektu, który będzie główną osobą odpowiedzialną za kwestie formalne.

Aby projekt mógł przejść pozytywnie weryfikacje, musi “znajdować się” na terenie zarządzanym przez miasto Wrocław. Dodatkowo, proponowane konstrukcje nie mogą stwarzać ryzyka zardzewienia lub siedlisk.

Jak zgłosić swój projekt?

Projekty można zgłaszać internetowo lub papierowo. Aby to zrobić, należy wypełnić specjalny formularz. Aby zgłoszenie było ważne, potrzebne są przynajmniej 2 podpisy mieszkańców Wrocławia.

Następnym etapem jest otwarte dla wszystkich mieszkańców głosowanie na wybrane projekty. To ono zadecyduje o tym, które projekty otrzymają fundusze na realizację.