Zakup biletu MPK przez Mapy Google. Czy będzie to nowe ułatwienie dla podróżujących? - Wroinfo.pl

Zakup biletu MPK przez Mapy Google. Czy będzie to nowe ułatwienie dla podróżujących?

Mapy Google to jedna z częściej używanych aplikacji na telefon wykorzystywanych do podróżowania. Aby zaoszczędzić czas na kupowaniu biletów w automatach, już wkrótce wszystko będzie można zrobić jednym kliknięciem w aplikacji.
pixabay.com

Mapy Google to jedna z najczęściej używanych aplikacji przez posiadaczy smartfonów. W najbliższych tygodniach zostanie ona wyposażona w dodatkową opcję – możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji, bez konieczności wyciągania portfela.

Korzystający z aplikacji Mapy Google już wkrótce będą mogli nie tylko zaplanować podróż, ale też zapłacić za przejazd tramwajem czy autobusem bezpośrednio z ekranu smartfona. Tym samym nie trzeba będzie tracić czasu na przełączanie się między różnymi programami czy też kupować biletów w automatach.

Wrocław jest jednym z trzech miast w Polsce, w których Google przetestuje możliwość zakupu biletów MPK bezpośrednio z aplikacji Mapy Google. Dzięki temu pasażerowie będą mogli nie tylko zaplanować podróż w aplikacji, ale również zapłacić za przejazd jedynie przykładając telefon do kasownika. Pod Mapy będzie podpięta karta kredytowa lub debetowa połączona z kontem Google Pay.

Użytkownicy Map Google, którzy wyznaczają trasę transportem publicznym lub sprawdzają rozkład jazdy, dostaną stosowną informację na ten temat i będą mogli od razu dokonać zakupu biletu poprzez zbliżenie smartfona do automatu biletowego znajdującego się na przystanku czy w pojeździe

– tłumaczy Gabriela Sidz z biura prasowego Google

Tym samym do bezpiecznego poruszania się komunikacją miejską będzie wystarczało przyłożenie telefonu do czytnika.

Testy nowej opcji płatności za bilety mają ruszyć w ciągu najbliższych tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowe udogodnienie będzie dostępne w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.