Rosyjskie czołgi stanęły przed Centrum Historii Zajezdnia. O co chodzi?

Przed Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej stanęły w czwartek czołgi i inne pojazdy wojskowe, które zostały zniszczone w trakcie konfliktu zbrojnego Ukraina – Rosja. Wystawa o nazwie “Za wolność naszą i waszą” wcześniej znajdowała się w Warszawie. Teraz wraki rosyjskiego sprzętu możemy oglądać we Wrocławiu.
Zobacz też: Wystawa rosyjskich czołgów zniszczonych przez ukraińską armię w Warszawie
Wystawa przed Centrum Historii Zajezdnia ma przypominać zwiedzającym w Europie o kilku ważnych aspektach. O tym, że konflikty zbrojne na świecie nieustannie trwają, bez względu na to, czy jest o tym głośno w mediach czy nie, oraz o tym, że właśnie tak wygląda współczesny świat.
Eksponaty można będzie oglądać do 18 lipca
Gdy eksponaty znajdowały się na Placu Zamkowym w Warszawie, nie obyło się bez kontrowersji. Pojawiły się głosy, że nie powinno się w taki sposób “reklamować” wojny i wystawy tego typu sprawiają, że oswajamy się z przykrymi widokami, na które nie powinniśmy się godzić. Organizatorzy podkreślają jednak, że nie boją się kontrowersji, ponieważ przyświeca im wyższy cel – ma przypominać o tym, że Ukraina cały czas się broni, walczy i potrzebuje pomocy.
Wystawa “Za wolność naszą i waszą” będzie dostępna do zwiedzania do 18 lipca. Później prawdopodobnie trafi do innych miast.



