Gwardziści triumfują nad SPS Chrobry Głogów [GALERIA] - Wroinfo.pl

Gwardziści triumfują nad SPS Chrobry Głogów [GALERIA]

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Gwardziści pokonali SPS Chrobry Głogów w trzech setach.

Od początku spotkania zawodnicy Gwardii kontrolowali przebieg meczu, z Mariuszem Schamlewskim, który zanotował setny blok w sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu został Łukasz Lubaczewski. Mecz rozpoczął się od zaciętej wymiany ciosów (3:3), ale Gwardziści szybko narzucili swój rytm gry. Pewne punkty zdobywali dzięki blokom i skutecznym atakom (11:8). Choć rywale zdobywali punkty, to nie wystarczyło, by pokonać dobrze dysponowanych Gwardzistów (20:16).

Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21 dla naszego zespołu. Drugi set to kolejna wymiana ciosów (1:1). Punkty zdobywał Bartłomiej Zawalski z pola zagrywki (3:1). Mimo przerwy, Gwardziści nie zwalniali tempa, a Michał Godlewski obijał ręce rywali (6:2). Kontrolując mecz, zawodnicy wykorzystywali błędy rywali i skutecznie kończyli kontrataki (21:12). Set zakończył się wynikiem 25:21. W trzecim secie Łukasz Lubaczewski zaczął od obicia rąk rywali (1:0).

Mimo chwilowego prowadzenia rywali (1:3), Gwardziści odzyskali kontrolę dzięki blokom Mariusza Schamlewskiego (3:3). Blokami punktowali przez cały set (12:8). Zawodnicy utrzymywali koncentrację, a Łukasz Lubaczewski oraz Michał Godlewski kończyli akcje (22:17). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20.

Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu zasadniczego daje Gwardzistom dużo optymizmu przed ćwierćfinałowym meczem, który odbędzie się 19 kwietnia w Hali Orbita.