Interwencja poselska w sprawie zmiany decyzji Wojewody dolnośląskiego - Wroinfo.pl

Interwencja poselska w sprawie zmiany decyzji Wojewody dolnośląskiego

Dzisiaj o 11:00 (18.09.2020 r.) pod Kliniką Ginekologii i Położnictwa przy ul. T. Chałubińskiego Senator Alicja Chybicka, Poseł Michał Jaros oraz Radna Edyta Skuła podjęli interwencję w sprawie niniejszego szpitala.

Wojewoda dolnośląski – Jarosław Obremski, podjął decyzję o tym, aby ciężarne kobiety z koronawirusem, które do tej pory rodziły w szpitalu przy ul. Kamieńskiego, od teraz rodziły w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Kwestia ta nie została skonsultowana z USK ani z dr Czyżewską. Decyzja Jarosława Obremskiego nie została w żaden sposób uargumentowana ani wyjaśniona.

Senator Alicja Chybicka, Poseł Michał Jaros oraz Radna Edyta Skuła wystosowali interwencję poselską do Wojewody dolnośląskiego, aby jeszcze raz przyjrzał się sprawie. Jej celem jest wsparcie wszystkich pracowników szpitala m.in. lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych.

Apeluję do polityków o to, żeby zaczęli rozmawiać z osobami, które mają wiedzę na ten temat. Politycy nie są od tego aby podejmować takie decyzje, a szczególnie politycy którzy podejmują takie decyzje bez konsultacji – podkreśla Poseł Michał Jaros.

Warunki oraz struktura budynku nie pozwalają na przyjmowanie pacjentów chorych na COVID oraz niezakażonych. Prof. Alicja Chybicka wskazuje, że skasowanie 107 łóżek dla chorych kobiet może oznaczać dla nich wyrok śmierci. Brak możliwości leczenia w tym szpitalu opóźnia diagnozę onkologiczną.

Senator Alicja Chybicka, w poniedziałek, złożyła interpelację senacką do Ministra Zdrowia oraz Wojewody dolnośląskiego, jednakże do teraz nie otrzymała odpowiedzi.  

Warto podkreślić, że niniejszy szpital wykonuje najwięcej zabiegów na dolnym śląsku, w tym onkologicznych. Dlatego tak ważne jest, aby niniejsza decyzja została zmieniona.

Poseł Michał Jaros zapewnia, że:

Będziemy rozmawiać z Wojewodą. Apelujemy o rozwagę, przemyślenie jeszcze raz tej sprawy i rozmowę z tymi wszystkimi osobami, które mają pojęcie na ten temat.

https://www.facebook.com/watch/?v=1577372355798342&extid=xnUtQnz4MjnlA2ow