Ford Mustang pozostawiony na środku drogi eskspresowej - Wroinfo.pl

Mustang zostawiony na środku drogi ekspresowej

Kierowca Forda Mustanga zdecydował się na bardzo groźny, i nietypowy manewr. Kiedy mężczyźnie skończyło się paliwo, postanowił zjechać na pobocze i tam zostawić pojazd. Co w tym w takim razie groźnego? Mężczyzna zrobił to na środku drogi ekspresowej S8.
fot. Wrocławska Policja

Kiedy skończyło się paliwo, po prostu zostawił samochód na środku drogi

Samochód przechwycili wrocławscy policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia aby udać się na 31 kilometr drogi ekspresowej S8. Jak się okazało, mężczyzna kierujący pojazdem przerwał jazdę, kiedy w samochodzie skończyło się paliwo. Niestety, kierowca nie zachował się w sposób odpowiedzialny, i zostawił pojazd na lewej stronie jezdni. Musiała interweniować policja.

fot. Wrocławska Policja

O włos od tragedii

Samochód został pozostawiony bez włączonej sygnalizacji świetlnej, z niewystawionym trójkątem oraz w niewłaściwym miejscu do postoju. Oczywiście, zachowanie tych środków nie zmazałoby winy kierowcy, aczkolwiek ich brak czyni całą sytuację jeszcze bardziej groteskową. Niewłaściwe zaparkowanie samochodu, oraz pozostawienie go bez jakiejkolwiek sygnalizacji sprawiało bezpośrednie zagrożenie wywołania wypadku, a nawet i karambolu.

Funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość kierowcy. Za popełniony czyn mężczyźnie może grozić wysoka grzywna.