Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł - Wroinfo.pl

Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł

Kierowca potrącił 48-letniego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Wiadomo, jakim pojazdem się poruszał. Policja poszukuje sprawcy oraz świadków zdarzenia.
fot. pixabay.com

Do zdarzenia doszło 26 stycznia, a policja do tej pory nie ustaliła, kim jest poszukiwany kierowca. Znany jest jedynie pojazd, którym kierował podejrzany. Jest to czarne Audi A3 z przyciemnianymi tylnymi szybami o początkowych numerach rejestracyjnych DW lub DWR.

Potrącony mężczyzna miał 48 lat. Nocną porą przechodził przez ulicę Hubską, gdy w pieszego uderzył samochód. W miejscu wypadku rodzina i sąsiedzi zapalili znicze oraz położyli kwiaty.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec proszą o kontakt osoby, które mogą coś wiedzieć na temat wypadu. Samochód może mieć uszkodzenia przedniej szyby, maski oraz reflektorów. Jeśli ktoś widział taki pojazd lub zna kierowcę, proszony jest o telefon pod numerami +48 47 871 43 44 lub +48 47 871 39 44.

Chcąc szczegółowo wyjaśnić jego okoliczności, policjanci zwracają się z prośbą o kontakt do wszystkich świadków zdarzenia lub innych osób mogących mieć wiedzę na temat okoliczności zdarzenia, w szczególności osób posiadające wiedzę na temat kierującego i pojazdu, którym się poruszał.

Poinformował asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.