Miasto rozstrzygnęło przetarg na kolejny etap obwodnicy Leśnicy - Wroinfo.pl

Miasto rozstrzygnęło przetarg na kolejny etap obwodnicy Leśnicy

Trwa budowa osi zachodniej, czyli obwodnicy Leśnicy. Miasto ogłosiło, kto zostanie wykonawcą kolejnego etapu inwestycji.
Oś zachodnia
fot. wroclaw.pl

Obwodnica Leśnicy

Przetarg zakłada zlecenie realizacji 2-kilometrowej drogi odcinka al. Stabłowickiej, łączącego węzeł na skrzyżowaniu al. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i ul. Zbigniewa Brzezińskiego z ulicą Kosmonautów. Dodatkowo, w planie jest też budowa pętli autobusowej, oraz renowacja alei Kosmonautów.

To oczekiwana przez mieszkańców trasa w zachodniej części miasta. W jej ramach powstanie al. Stabłowicka, która połączy obwodnicę Leśnicy z nową osią ulicy Kosmonautów, którą wybudujemy od wysokości kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Oś zachodnia to część obwodnicy Leśnicy – drogi która ma odciążyć i odkorkować dzielnicę, oraz przejąć tranzyt z drogi krajowej numer 94.

W rozstrzygnięciu przetargu, miasto zdecydowało się na usługi firmy Pro-Tra Building. Całość inwestycji wyniesie około 184 milionów złotych, z czego prawie 14 mln wyłoży MPWiK. Firma ma 24 miesiące na zakończenie realizacji od podpisania umowy.