Nie paczkomat, a warzywkomat pojawił się we Wrocławiu - Wroinfo.pl

Nie paczkomat, a warzywkomat pojawił się we Wrocławiu

Zakupy przez Internet w czasie pandemii stały się najpowszechniejszą metodą uzupełniania nie tylko szaf, ale także lodówek. Wrocław w zakupach online poszedł o krok dalej - stworzył Warzywkomat.
pixabay.com

Pierwszy automat, który umożliwia zakupy warzyw do paczkomatu stanął we Wrocławiu. Warzywkomat znajduje się przy ul. Zielińskiego i ma, nie tylko ochronić mieszkańców przed pandemią Covid-19, ale także zaoszczędzić ich czas.

Wrocławski startup stworzył aplikację “Z Zieleniaka“, która umożliwia zakupy przez Internet z odbiorem na miejscu lub dostawą. W akcję zaangażowane są trzy wrocławskie warzywniaki: Markecik Warzywny przy ul. Zielińskiego 58, Kramik u Magdy przy ul. Sienkiewicza 131 i Zielone Pola przy al. Architektów 10.

Dostawa, niezależnie od odległości, kosztuje 5 zł. Jednakże pomysłodawcy przewidzieli również odbiór osobisty w Warzywkomacie.

Warzywkomat

Warzywkomat działaniem przypomina tradycyjny paczkomat. Dostajemy SMS z jednorazowym kodem odbioru. Zamówione produkty możemy odebrać także po zamknięciu sklepu, co jest szczególnie przydatne dla osób pracujących do późnych godzin.

Zgodnie z założeniem, wszystkie zamówienia złożone do godz. 22 będą realizowane następnego dnia. Z samego rana do właścicieli trafi lista zakupów od użytkowników aplikacji. Dzięki temu sprzedawcy będą mogli zaopatrzyć się na giełdzie i targach w świeże, niepoobijane produkty.

W aplikacji możemy również zamówić pieczywo czy nabiał od lokalnych producentów.