Nasadzenia we Wrocławiu. Kilkaset nowych drzew i krzewów - Wroinfo.pl

Nasadzenia we Wrocławiu. Kilkaset nowych drzew i krzewów

Tereny zielone są dla nas z jednej strony miejsce do rekreacji, spacerów czy aktywnego spędzania wolnego czasu, a z drugiej to nasze zielone płuca miasta. Właśnie dokonano blisko 380 nowych nasadzeń drzew i krzewów w dwóch lokalizacjach na terenie miasta.
Nasadzenia zastępcze we Wrocławiu
Nasadzenia we Wrocławiu (fot. www.facebook.com/sutrykjacek)

Drzewa i krzewy to naturalne filtry

Drzewa i krzewy to naturalne filtry, a dla Wrocławia powinno mieć do duże znaczenie, ze względu na zanieczyszczone powietrze, które w stolicy Dolnego Śląska już niejednokrotnie osiągało niechlubne czołowe miejsca w światowych rankingach miast z najwyższym poziomem zanieczyszczenia. Jednocześnie drzewa są dla nas ochroną przed powodziami, wydłużają dostępność wody w okresie suchych miesięcy oraz chronią przed upałami.

Nowe nasadzenia zastępcze we Wrocławiu

Właśnie nowych nasadzeń drzew i krzewów dokonano w dwóch lokalizacjach na mapie Wrocławia. Dokładnie 227 nowych drzew pojawiło się przy ul. Koziej i Brodzkiej oraz 150 drzew przy ul. Zajączkowskiej. Wszystko to w ramach nasadzeń zastępczych, a dokładniej nasadzeń kompensacyjnych, które gwarantują uniknięcie opłat za wycinkę drzew i krzewów, jeśli zostaną w zamian dokonane nowe nasadzenia oraz będą utrzymywane przez minimum trzy lata.

Przy ul. Koziej dokonano nasadzeń lipy, brzozy i klonów, jabłoni, śliwy i gruszy. W kolejnych dniach planowane jest rozpoczęcie nasadzenia kasztanowców i lip na tzw. łączniku ul. Brodzkiej. Łącznie posadzonych zostanie 136 drzew przy ul. Koziej oraz 91 przy ul. Brodzkiej. Jednocześnie wykonawca nasadził 150 lip drobnolistnych przy ul. Zajączkowskiej i Pęgowskiej, w sumie zasadzono tam również kilka tysięcy krzewów.