Piwnica Świdnicka od przyszłego roku ponownie otwarta - Wroinfo.pl

Piwnica Świdnicka od przyszłego roku ponownie otwarta

Chyba nie ma wśród mieszkańców Wrocławia osób, które nie znają słynnego już miejsca jakim jest Piwnica Świdnicka. To przede wszystkim najstarsza, średniowieczna piwiarnia we Wrocławiu, która swoje funkcjonowanie rozpoczęła w 1273 roku, a zamknięta została w grudniu 2017 roku. W jej wnętrzach niebawem znowu zagoszczą tłumy.
Piwnica Świdnicka, fot. Barbara Maliszewska (licencja Creative Commons)

Piwnica Świdnicka po komplikacjach i przenoszeniu terminu ponownego funkcjonowania, w końcu doczeka się tak wyczekiwanego dla wielu mieszkańców Wrocławia – ale także turystów – otwarcia dla zainteresowanych gości. Remont lokalu kosztował wrocławski magistrat blisko 4,5 mln złotych.

Wnętrza Piwnicy Świdnickiej przed remontem, fot. Barbara Maliszewska (licencja Creative Commons)

Nowym najemcą kultowego miejsca została firma Hotelarz, a jej właściciel zapewnił, iż w Piwnicy Świdnickiej będzie można spróbować kuchni regionalnej, opartej przede wszystkim na produktach lokalnych i regionalnych. Miesięczny koszt najmu to 51 tysięcy złotych, przy czym wspomniana opłata nie będzie pobierana przez okres pierwszego półrocza. Zgodnie z zapowiedziami otwarcie Piwnicy Świdnickiej zaplanowanej jest na początek 2021 roku. Według początkowych planów, lokal miał zostać oddany do użytku już w sierpniu 2020 roku, jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.