"Zasypujemy pandemiczny dołek" - Teatr Aczemu - Wroinfo.pl

“Zasypujemy pandemiczny dołek” – Teatr Aczemu

Teatr Aczemu to miejsce dedykowane wszystkim dzieciom, które mogą rozwijać tutaj swoją kreatywność. Instytucja musiała zmierzyć się z licznymi lockdownami, które okazały się nokautem finansowym.
fot. zrzutka.pl

Pandemia niewątpliwie dotknęła świat kultury. Wraz z nią przyszedł lockdwon, który uniemożliwił funkcjonowanie wielu branżom. To był trudny czas zwłaszcza dla osób, które rozpoczynały nowe inwestycje. Jak to bywa z pandemiami, wirus SARS-CoV-2 zaatakował niespodziewanie. Skutecznie zablokował działalność instytucji, a za co za tym idzie przepływ środków pieniężnych.

Z takim problemem musi zmierzyć się Teatr Aczemu, który rozpoczął swoją działalność w grudniu 2019 roku, czyli tuż przed przedostaniem się wirusa SARS-CoV-2 do Europy. Teatr działał zaledwie 3,5 miesiąca. Zakaz pracy przez kilkanaście miesięcy okazał się totalnym nokautem.

Teatr Aczemu – miejsce dla Małych Ludzi

Teatr Aczemu to miejsce w pełni oddane dzieciom. To miejsce, w którym Mali Ludzie mogą rozwijać swoją kreatywność poprzez zadawanie pytań, nawet tych prowokujących. Są one bowiem drzwiami do otwartej dyskusji, która pozwala na poznawanie świata. Teatr powstał, aby rozwijać dziecięcą ciekawość, dlatego zatrudnione tam osoby przez wiele lat pracowały w teatrach dla dzieci i młodzieży.

Teatr powstał od podstaw bez żadnego dofinansowania, a jego założycielką jest Małgorzata Pilczuk – wieloletnia aktorka kilku teatrów dla najmłodszych. W 2009 roku stworzyła we Wrocławiu Teatr Sztamp, który popularyzuje klasykę literatury. Małgorzata Pilczuk postanowiła wykorzystać swoje lata doświadczenia w teatrze dziecięcym oraz zamiłowanie do dziecięcej radości i tak powstał projekt o nazwie Teatr Aczemu.

“Zasypujemy pandemiczny dołek”

Małgorzata Pilczuk zorganizowała zbiórkę pieniędzy, która pomogłaby podnieść się teatrowi po pandemii. Pieniądze, które uzbiera przeznaczy na: zaległości w ZUSie, minizaległości z US, ruch w celu organizacji nowego sezonu oraz promocję teatru.

Nie pozwólmy zamknąć się miejscu, w którym nasze pociechy mogą rozwijać swoją dziecięcą ciekawość.

Podobno nie każdy z chłop z widłami to Posejdon, ale na pewno każdemu kto chwyci łopatkę przy tej akcji będę wdzięczna. Każdemu. Można zostać mecenasem kultury, teatru dla Małych Ludzi i pomóc zasypać dołek, który wykopał pod nami los. Będę niezwykle wdzięczna. I szczęśliwa. Nie tylko ja. A CZEMU? Bo my szczerze lubimy robić teatr. Ten dla dzieci także.

zrzutka.pl

Liczy się każdy grosz, który możesz wpłacić na stronie zrzutka.pl.

>