Kolejna edycja Wampiriady już w listopadzie. „Oddaj krew – zostań gwiazdą!” - Wroinfo.pl

Kolejna edycja Wampiriady już w listopadzie. „Oddaj krew – zostań gwiazdą!”

Krew to bezcenny dar życia. Nieustannie możemy usłyszeć lub przeczytać informacje o brakach zapasów krwi w szpitalach. Niebawem rusza kolejna edycja Wampiriady, której celem jest właśnie rozpowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa.
źródło: NZS

Oddaj krew i poczuj się jak prawdziwa gwiazda Hollywood na czerwonym dywanie, który prowadzi prosto do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

– informuje na swoim Facebookowym wydarzeniu, organizatorzy charytatywnej akcji, czyli Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Kolejna edycja Wampiriady, w tym roku odbędzie się pod hasłem “Oddaj krew – zostań gwiazdą!”. Akcja odbędzie się w terminie 24–26 listopada w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9, codziennie od godziny 9 do 17.

“Przyjdź na tę wyjątkową edycję Wampiriady i oddaj krew pod opieką zawodowców, zgodnie z reżimem sanitarnym”

– bezpiecznie nawet w tym trudnym dla nas wszystkich okresie – dodają organizatorzy akcji.

Pierwsza edycja Wampiriady odbyła się na Politechnice Krakowskiej w grudniu 2000 roku, aby już w następnym roku rozszerzyć się na kolejne krakowskie uczelnie wyższe, a w 2002 roku docierając także do Tarnowa, Nowego Sącza i Rzeszowa. Obecnie jest to akcja, która już na stałe wpisała się wśród środowiska studenckiego, które oprócz rozpowszechniania idei honorowego krwiodawstwa, promuje także zdrowy tryb życia.

Jeśli możecie to jako redakcja zachęcamy do zapisania daty w swoich kalendarzach, zarezerwowania czasu i udania się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu w celu oddania krwi, która może komuś uratować życie.

>