Na ulicach Wrocławia pojawiły się publiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Gdzie je znajdziemy?

Na ulicach polskich miast pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych. Wielu kierowców rezygnuje z samochodów spalinowych właśnie na rzecz “elektryków”.
We Wrocławiu do tej pory mieszkańcy nie mieli jednak możliwości ładować samochodów w przestrzeni publicznej. Ładowarki mogliśmy znaleźć np. na stacjach benzynowych, czy na terenie hipermarketów.
Zobacz też: Scena niczym z GTA we Wrocławiu. Samochód wyleciał w powietrze
Teraz w stolicy Dolnego Śląska pojawiły się pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych, które znajdziemy w przestrzeni publicznej.
Powstało 6 stacji ładowania
Na ten moment we Wrocławiu powstało sześć stacji ładowania samochodów elektrycznych. Znajdziemy je odpowiednio:
- przy skrzyżowaniu ul. Kniaziewicza i Puławskiego
- przy ul. Gajowej 23
- oraz przy ul. Krętej 21.
Nowe stacje AC o mocy 11 kW pozwolą na pełne naładowanie pojazdu od 3 do 5 godzin w zależności od samochodu oraz baterii w nim zainstalowanej.
To jednak nie koniec bo jeszcze w tym roku mają pojawić się kolejne stacje. Do końca 2025 planowane jest uruchomienie jeszcze 20 stanowisk ładowania samochodów elektrycznych.