Dzień gniewu i walki, a nie tulipanów i życzeń. Happening z okazji Dnia Kobiet. - Wroinfo.pl

Dzień gniewu i walki, a nie tulipanów i życzeń. Happening z okazji Dnia Kobiet.

Z okazji 8-go marca Strajk Kobiet planuje ogólnopolskie wydarzenie. Do akcji włączył się także Wrocław, który zapowiada, że poniedziałek będzie dniem gniewu i walki, a nie kwiatów i życzeń.
facebook.com/Strajk Kobiet Wrocław

Jak zapowiedział na swoim Fanpage’u Ogólnopolski Strajk Kobiet, 8-go marca nie trzeba nam życzeń i kwiatów, a wspólnej walki o prawa:

Przed nami dzień gniewu i walki. W Warszawie i dziesiątkach miast w całej Polsce. 8 marca: #DzieńKobietBezKompromisów Ogólnopolski Strajk Kobiet uczci go na konstruktywnym wkurwie!

– napisał Ogólnopolski Strajk Kobiet

Tym samym w poniedziałek w całym kraju odbędą się pikiety oraz demonstracje. Aktywiści będą zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję oraz inicjatywą uchwałodawczą – przyjazne miasto – stop drastycznym treściom.

Wrocław #BezKompromisów

We Wrocławiu odbędą się dwie manifestacje. Pierwsza 7-go marca, będzie poprzedzała wielki happening przygotowany z okazji Strajku Kobiet.

W niedzielę na wspólnym spacerze “Matki – siostry – opiekunki” o godzinie 13:00 na rynku mieszkańcy będą przechodzić ulicami Wrocławia, aby wyrazić potrzebę walki o prawa kobiet:

Jesteśmy matkami, siostrami, opiekunkami – to na naszej pracy opiera się ten świat… Prawa osób z doświadczeniem życia jako kobiety zostały zdobyte w walce i jak pokazały doświadczenia ostatniego roku, mogą zostać utracone. Dlatego wciąż trzeba o nie walczyć!

– zaznaczono na profilu wydarzenia

Link do wydarzenia tutaj.

Drugi protest odbędzie się 8 marca o godzinie 18:00 w okolicach Rynku. Podczas inicjatywy zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy Legalna Aborcja bez Kompromisów oraz petycjami i uchwałami kierowanymi do samorządów. Chodzi tu m.in. o dofinansowanie do in-vitro i szczepień przeciwko HPV, usunięcie drastycznych treści z antyaborcyjnych plakatów, które są porozwieszane we Wrocławiu, a także o nadawanie ulicom, placom i rondom nazw Praw Kobiet.

Link do wydarzenia tutaj.

Więcej informacji znajduje się również w poniższym poście:

Zbliża się intensywny czas! Przed nami dwa wydarzenia! 💪7 marca, 13.00 – Manifa. Idziemy zaprotestować, pokazać swój…

Posted by Strajk Kobiet Wrocław on Tuesday, March 2, 2021
>