Gwardia Wrocław postawiona pod ścianą. Siatkarze rozegrają mecz ostatniej szansy - Wroinfo.pl

Gwardia Wrocław postawiona pod ścianą. Siatkarze rozegrają mecz ostatniej szansy

Siatkarze Gwardii Wrocław przegrali spotkanie z Visłą Bydgoszcz. Potencjalna porażka w kolejnym meczu eliminuje wrocławskich siatkarzy z rywalizacji.
Gwardia Wrocław
fot. gwardiawroclaw.pl

Po zwycięstwie w drugim meczu serii o brązowy medal Tauron 1 ligi sytuacja stała się remisowa. Kolejne spotkanie w Bydgoszczy zakończyło się jednak ponownie wygraną Visły. Gospodarze gładko zwyciężyli mecz 3:0 w każdym secie budując stabilną przewagę punktową. Gwardia ani razu nie zagroziła graczom z Bydgoszczy.

Porażka ta sprawia, że wrocławscy siatkarze znajdują się pod ścianą. Format rywalizacji o 3 miejsce jest oparty o zwycięstwo w trzech spotkaniach. Na ten moment wynik rywalizacji prezentuje się następująco, 2 razy wygrała Visła, a raz Gwardia. Sprawia to, że kolejny mecz, który odbędzie się we Wrocławiu może być ostatnim w przypadku porażki naszych siatkarzy.

Swojego rozczarowania nie krył Sebastian Matula, rozgrywający Gwardii

Nie można bydgoszczanom ujmować nic z tego zwycięstwa. Gramy piąty mecz w tym sezonie z BKS Visłą, a na tablicy wyników mamy sety do 18, 19 i 13… To mówi samo za siebie. Mieliśmy dzisiaj szóste wideo o rywalu i doskonale wiemy, co oni grają. A my zagraliśmy jak chłopcy do bicia. Nie potrafię usprawiedliwić tej naszej przegranej. Bydgoszczanie w porównaniu do niedzielnego meczu niczym nas nie zaskoczyli. Na pewno przyjmowali inaczej niż ostatnio. Ale też pewnie przez to, że my nie graliśmy dobrze zagrywką. A po drugiej stronie siatki jest Michal Masny, który jak ma dograne na nos, to robi wir na bloku i kręci nam kostki. Zabrakło nam dzisiaj jakości. U siebie w Orbicie gramy jednak bardzo dobrze, miejmy nadzieję powtórzyć zwycięstwo nad BKS Visłą i wtedy wrócimy do Bydgoszczy na decydujące starcie. Tak uważam. Po dzisiejszej porażce jesteśmy na siebie bardzo źli

Sebastian Matula, gwardiawroclaw.pl

Pozostaje liczyć na to, że siatkarze Gwardii zwyciężą kolejny mecz we Wrocławiu, który da im jeszcze szansę walki o trzecie miejsce w lidze.

>