Kobierzyce. Swimmersi nie zwalniają tempa - Wroinfo.pl

Kobierzyce. Swimmersi nie zwalniają tempa

Kobierzyccy pływacy zaliczyli świetne występy. Ogromna liczba medali i sukcesów, jest podsumowaniem 2022 roku w wykonaniu Swimmersów.
Swimmersi / fot. materiał prasowe

Udana końcówka roku – tak o swoich startach mogą śmiało powiedzieć zawodnicy klubu
Swimmers Ślęza. W grudniu swoją formę zaprezentowali na zawodach w Głogowie, Dzierżoniowie
oraz Świdnicy.

Zawody Barbórka 2022 w Głogowie zawodnicy zapamiętają jako niezwykle wyczerpujące. Mimo
licznych i niełatwych startów oraz kłopotów technicznych dobry humor dopisywał pływakom do
ostatnich minut. 10 razy Swimmersi stawali na podium. Hania Burandt odebrała złoty medal aż 3 razy
będąc najlepszą na 100m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym oraz 50m stylem
motylkowym oraz srebrny medal za 50m stylem dowolnym.

Darek Wolny był bezkonkurencyjny płynąc 50 oraz 100m grzbietem. Drugie miejsce zajął zaś na 50m stylem dowolnym. Kuba Lewczuk zostawił za sobą rywali na 50 oraz 100m żabką, a srebro zdobył na 100m stylem zmiennym.

Najmłodsi Swimmersi walczyli w Dzierżoniowie, gdzie towarzyszyły im wielkie emocje. Dla
niektórych z nich były to pierwsze poważne zawody. Musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami,
ale również z własnym stresem. To doświadczenie zapewne zapamiętają na długo, ale radość, jaką
przyniosły starty i nagroda w postaci zwycięstw była ogromna. Oliwia Dusza wywalczyła złoto na
dystansie 25m stylem klasycznym oraz srebro stylem grzbietowym. Iga Pietryk zdobyła 3 srebrne
medale na 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym, w tym jeden w kategorii OPEN.

Miłosz Lewczuk odebrał srebrny medal za 50m stylem dowolnym oraz brązowy za 25m stylem
motylkowym. Kacper Żurowski za 25m stylem dowolnym wywalczył srebrny krążek, a Leon Żurowski
był trzeci na 50m stylem grzbietowym.

Ostatnie zawody w 2022r. odbyły się w Świdnicy. V NEPTUN Świdnica Swimming Meeting to
pobite indywidualne rekordy życiowe, świetna integracja i 18 medali dla Swimmersów. Wszyscy
zawodnicy zasłużyli na brawa i słowa uznania. Filip Kuzara trzy razy stawał na najwyższym stopniu
podium odbierając medale za 50 i 100m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Mateusz
Cziber nie miał równych w starciu na 100m żabką, a srebrne krążki zdobył w konkurecji 100m stylem
zmiennym oraz 50m stylem motylkowym. Janek Stawarz pokonał rywali płynąc na 100m stylem
klasycznym, a trzeci dopłynął na 50m tym samym stylem. Darek Wolny był zdobywcą trzech
srebrnych medali na 50 i 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym. Hania Burandt
srebrne krążki otrzymała za 50 i 100m motylkiem oraz brązowy krążek za 50m stylem dowolnym.
Oliwka Dusza dwa razy zajęła drugie miejsce płynąc 50 oraz 100 żabką. Brązowe medale zawisły na
szyi Ady Truszkowskiej za 100m stylem motylkowym oraz Emanuela Łukawskiego za 100m stylem
dowolnym.
Rok 2022 Swimmersi zakończyli z przytupem i z pełnym przekonaniem mogą uznać go za udany.
Na ten sukces składa się niewątpliwie fakt, że w rozstrzygniętym w pierwszym półroczu 3. Plebiscycie
Sportu Gminy Kobierzyce pływacy Swimmers Ślęza wygrali w kategorii Drużyna Roku 2021. W
kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku 2021 na najwyższym stopniu podium stanęła również nasza
zawodniczka – Pola Pietryk. Drugie miejsce w kategorii Trener Roku 2021 uzyskał jeden z trenerów
klubu – Dariusz Wolny. W ubiegłym roku również dwóch zawodników klubu – Pola Pietryk i Mateusz
Cziber powołanych zostało do Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Swimmersi wzięli udział w bardzo
wielu zawodach, w tym w prestiżowym XXXIII Memoriale Marka Petrusewicza oraz Mistrzostwach
Polski Juniorów Młodszych. W efekcie dorobek młodych pływaków został powiększony o 121 medali,
w tym 40 złotych krążków, 43 srebrnych oraz 38 brązowych!

Pełni sił, zapału i energii zawodnicy, jak i trenerzy pracują dzielnie, by już wkrótce sprostać
kolejnym pływackim wyzwaniom. Trzymajmy kciuki!