Łukasz Bejger w Śląsku Wrocław - Wroinfo.pl

Łukasz Bejger w Śląsku Wrocław

O dołączeniu 19-letniego obrońcy mówiło się od paru dni. Młodzieżowy reprezentant kraju podpisał ze Śląskiem 4,5 letni kontrakt.
fot. WKS Śląsk Wrocław

Czerwony Diabeł

Łukasz Bejger to jeden z największych talentów wśród polskich obrońców. 19-latek regularnie otrzymuje powołania do juniorskiej kadry, w której grał już na trzech poziomach wiekowych. Piłkarz ostatnie 2,5 roku spędził w akademii Manchesteru United, gdzie grał w juniorskich rozgrywkach angielskiej Premier League.

Teraz młodzieżowiec otrzymuje szansę debiutu w seniorskiej piłce. Zawodnik związał się ze Śląskiem na 4,5 roku. Klub nie informuje o warunkach umowy z United, jednak wiadomo, że początkowo za swojego zawodnika drużyna z Manchesteru chciała około 400 tysięcy euro.

Nowa jakość w defensywie

Bejger może grać zarówno na środku, jak i na prawej stronie obrony. W układance Lavicki Bejger powinien zasilić środek defensywy, ponieważ to właśnie tam Śląsk ma najpłytszą kadrę. O minuty na boisku 19-latek będzie walczył z Israelem Puertą, Markiem Tamasem, oraz Maciejem Wiluszem, który na dniach podpisał kontrakt z Wojskowymi.

Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavičką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska Wrocław. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępy

Łukasz Bejger, slaskwroclaw.pl

We Wrocławiu Bejger będzie grać z numerem 21. Wojskowi rozpoczną rundę wiosenną 1 lutego, kiedy zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Czy sukces związany z przyjściem Bejgera przypisze sobie Mateusz Morawiecki? W końcu spełnia się jego sen, i młody piłkarz zamiast Manchesteru wybrał Wrocław…