Śląsk Wrocław leci do Estonii, ale bez trenera. U Jacka Magiery wykryto koronawirusa - Wroinfo.pl

Śląsk Wrocław leci do Estonii, ale bez trenera. U Jacka Magiery wykryto koronawirusa

Śląsk Wrocław na mecz I rundy eliminacji UEFA Ligi Konferencyjnej z estońskim Paide Linnameeskond poleci bez trenera. U Jacka Magiery wykryto zakażenie Covid-19.
slaskwroclaw.pl

Po sześciu latach nieobecności drużyna Śląska wraca na europejskie boiska. W czwartek WKS Śląsk Wrocław wystąpi w eliminacjach nowych rozgrywek UEFA, czyli Ligi Konferencji Europy. W I rundzie zmierzą się z wicemistrzem Estonii – Paide Linnameeskond. Drużyna poleci jednak na mecz bez trenera, bo u Jacka Magiery wykryto koronawirusa.

Trener Śląska z Covid-19

Utrudnienia związane z wylotem do Estonii rozpoczęły się wraz z przeprowadzeniem testów na obecność koronawirusa. Drużyna oraz trener od kilkunastu miesięcy funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym i poddawana jest regularnym testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie dotychczasowe badania trenera Jacka Magiery kończyły się wynikiem negatywnym, a co więcej był on zaszczepiony dwiema dawkami szczepionki.

Jednak wtorkowa kontrola wykazała pozytywny wynik testu i tym samym wykluczyła udział szkoleniowca w najbliższym meczu. Przepisy UEFA nie dopuszczają możliwości powtórzenia testu. Trener Jacek Magiera czuje się dobrze i nie wykazuje żadnych objawów, ale zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu pozostanie na kwarantannie.

Reszta drużyny nie jest zakażona, więc w komplecie uda się do Parnawy na mecz z Paide. Obowiązki Jacka Magiery przejmie II trener, Tomasz Łuczywek.

>