Śląsk leci do Estonii. Znamy rywala Wrocławian w pucharach - Wroinfo.pl

Śląsk leci do Estonii. Znamy rywala Wrocławian w pucharach

W Nyonie odbyło się losowanie 1. rundy eliminacji do UEFA Europa Conference League. Wiemy już, z kim zmierzą się piłkarze Jacka Magiery.
Śląsk w Europie
fot. slaskwroclaw.pl

Na podbój Europy

15 czerwca w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par eliminacyjnych do europejskich pucharów. Wśród losowanych znalazł się również Śląsk Wrocław, który powalczy w zupełnie nowych rozgrywkach – UEFA Europa Conference League. Puchar ma dać szansę zespołom, które w przeszłości nie mogły liczyć na sukcesy w bardziej prestiżowych formatach, takich jak Liga Mistrzów czy Liga Europy. O tym, czym są nowe rozgrywki pisaliśmy na naszym portalu:

Piłkarska egzotyka

Oczekiwanie w końcu dobiegło końca, i już wiemy z kim zmierzy się drużyna Jacka Magiery. To Paide Linnameeskond, wicemistrz Estonii. Kluby z tego kraju raczej są outsiderami w Europie, więc Wrocławian czeka egzotyczny piłkarsko wyjazd. Pierwsza runda eliminacji już w lipcu. Najpierw czeka nas mecz wyjazdowy 8 lipca. Rewanż we Wrocławiu już tydzień późnej, 15 lipca.

Śląsk jest jedynym polskim zespołem, który zmagania w Europa Conference League zaczyna od 1. rundy eliminacji. Jeżeli Wrocławianie awansują dalej, w 2. rundzie dołączą do Rakowa Częstochowa i Pogoni Szczecin.

>