Karambol na S8. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia - Wroinfo.pl

Karambol na S8. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia

Padający od rana deszcz ze śniegiem sprawił, że drogi w wielu miejscach we Wrocławiu są śliskie. Tym samym wypadków na drodze może być więcej. Karambol na S8 spowodował wielokilometrowy korek.
googlemaps

Na 32. kilometrze drogi ekspresowej S8, między węzłami Łozina i Wrocław Psie Pole, zderzyły się trzy samochody osobowe i cysterna, która przewoziła paliwo. Z pojazdu ciężarowego zaczął wyciekać bioolej.

Wskutek wypadku pasażerowie zakleszczyli się w pojazdach. Interweniowało dwanaście zastępów strażaków oraz policja. Ze względu na utrudniony dostęp do miejsca karambolu, na S8 lądował helikopter.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ranne są dwie osoby, z czego jedna poważnie.

Droga zablokowana

Droga S8 w kierunku Wrocławia jest zablokowana. W efekcie utworzył się ponad 5-kilometrowy korek. W korkach stoją również kierowcy, którzy jechali przez drogi prowadzące do S8. Zakorkowany jest m.in. łącznik Długołęka pod Wrocławiem.

Do zdarzenia doszło po godzinie 10:00. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w ruchu, zwłaszcza, że doszło do wycieku paliwa. Tym samym rejon musi zostać odpowiednio zabezpieczony i wyczyszczony.