Postanowił ukryć narkotyki w bieliźnie. Zdradziło go podejrzane zachowanie - Wroinfo.pl

Postanowił ukryć narkotyki w bieliźnie. Zdradziło go podejrzane zachowanie

Wrocławscy policjanci zatrzymali kierowcę, który wzbudził ich podejrzenia. Okazało się, że to jednak pasażer wpadł w poważne tarapaty.
fot. wroclaw.policja.gov.pl

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy podczas patrolu wrocławskich ulic, zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się kierowcę Nissana. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Okazało się, że pojazd od 2017 roku nie był poddany badaniu technicznemu, a co więcej dowód rejestracyjny kierującego został zabrany już wcześniej.

Funkcjonariuszy zaniepokoiło także zachowanie pasażera, który na pytanie, czy posiada przy sobie narkotyki, odpowiedział twierdząco. Policjantów nie zdziwił ten fakt, ale miejsce, w którym przechowywane były środki odurzające. Mężczyzna postanowił ukryć je w bieliźnie.

25-latek miał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę. Według mundurowych z zabezpieczonej ilość można przygotować 200 porcji handlowych. Mężczyzna opuścił pojazd i swoją przejażdżkę kontynuował już w towarzystwie funkcjonariuszy.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd, a zgodnie z aktualnymi przepisami posiadanie środków odurzających bądź substancji psychotropowych może wiązać się z pobytem za kratkami wynoszącym do 3 lat. W przypadku posiadania ich znacznej ilości kara ta może wzrosnąć nawet do 10 lat.

Mówi starszy sierżant Paweł Noga
>