Skrzyżowanie ulic Dubois i Drobnera przejdzie kapitalny remont - Wroinfo.pl

Skrzyżowanie ulic Dubois i Drobnera przejdzie kapitalny remont

Skrzyżowanie ulic Dubois i Drobnera przejdzie remont, którego priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom komunikacji miejskiej.

Przystanek na skrzyżowaniu ulic Dubois i Drobnera jest bardzo dobrze znany każdemu Wrocławianinowi. Jest bardzo wąski, brakuje barierek, a przecież znajduje się na jednym z najważniejszych skrzyżowań w centrum miasta. Jakby przyjrzeć się okolicy, w której znajduje się Wyspa Słodowa to przystanek Dubois staje się jeszcze bardziej niebezpieczny.

O przebudowie skrzyżowania mówi się już od wielu lat, jednak aż do teraz nie było żadnych działań z tym związanych. Wrocławskie Inwestycje rozpisały przetarg na stworzenie projektu.

Przebudowa skrzyżowania ma trwać do końca 2024 roku.

Przebudowa jednego z najważniejszych skrzyżowań w centrum miasta

Przystanek tramwajowy w kierunku mostu Uniwersyteckiego przejdzie całkowitą zmianę. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na opracowanie projektu “Poprawy dostępności przystanków komunikacji zbiorowej oraz powiązań dla pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowania ulic Dubois-Drobnera”.

Priorytetem remontu jest poprawienie komfortu pasażerów MPK, pieszych oraz rowerzystów. Na samym końcu znajdują się potrzeby kierowców pojazdów osobowych.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, wiadomo, jak wygląda przystanek na ul. Drobnera.

mówił w lutym Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Na skrzyżowaniu powstanie miniwęzeł przesiadkowy, który ułatwi pasażerom przesiadanie się między pojazdami MPK.

W tym momencie pasażerowie korzystają z dwóch przystanków autobusowych na ul. Drobnera, przy hotelu Plaza i przy barze Mewa. Skutkuje to kilkukrotnym przejściem przez jezdnię, żeby dostać się na docelowy przystanek. Remont skrzyżowania ma ułatwić pasażerom bezpieczne przesiadanie się bez szukania konkretnego przystanku.

Firmy, które przystąpią do przetargu będą musiały przygotować trzy warianty przebudowy skrzyżowania, a każdy z nich ma zakładać warunki przemieszczania się i bezpieczeństwa pieszych i pasażerów MPK. Przystanek zostanie dostosowany do osób niepełnosprawnych (obniżone chodniki, krawężniki).

Przebudowa torowiska

Przebudowa obejmie likwidację zachodniego torowiska, które prowadzi do ścisłego centrum miasta. Po remoncie tramwaje będą korzystać ze wschodniego toru. Pojawią się bliżej Wyspy Słodowej nowe tory, po których tramwaje będą poruszały się w kierunku Nadodrza i pl. Bema.

Inwestycja obejmie również przesunięcie jezdni. Zlikwidowane zostaną trzy przystanki “Dubois” – autobusowy z zatoczką przy Hotelu Park Plaza, przy ul. Dubois oraz ul. Drobnera. Powstaną nowe przystanki tramwajowo-autobusowe będą mieć co najmniej 65 m długości. Autobusy będą kursowały po torowisku.