Tona żywności od wrocławian. Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności MPK - Wroinfo.pl

Tona żywności od wrocławian. Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności MPK

Rekordową okazała się tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez MPK Wrocław i Fundację “Weź Pomóż”. Zgodnie z informacjami organizatorów, w tym roku udało się zebrać blisko tonę żywności od mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.
Zbiórka Żywności MPK
fot. facebook.com/mpkwroc

Według pierwotnych założeń wrocławskiego przewoźnika, akcja zbiórki żywności została rozpoczęta jako mikołajkowa zbiórka. Jednak ze względu na duże zainteresowanie, podjęto decyzję o przedłużeniu zbiórki do ostatniego weekendu.

Skala dobroci, która w tym roku wypłynęła z serc wrocławian, była zdumiewająca. Cieszymy się, że do pomocy mogliśmy zainspirować tak wielką rzeszę ludzi dobrej woli

mówi Krzysztof Balawejder prezes MPK Wrocław.

Zbiórka Żywności MPK
fot. facebook.com/mpkwroc

Organizatorów zaskoczyła skala hojności ze strony mieszkańców Wrocławia oraz fakt, iż wiele osób dołączyło do akcji w trakcie weekendowego wydarzenia przy zabytkowym przystanku tramwajowym “Opera”. To właśnie wtedy spontanicznie przynoszono kolejne paczki i torby z żywnością dla potrzebujących.

Tak jak zapowiadano, wrocławski przewoźnik wręczał wszystkim darczyńcom upominki w postaci opłatka i sianka z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach. Ciekawostką jest fakt, iż właśnie z Partynic na koniu przyjechał na wydarzenie sam Święty Mikołaj obecny na wydarzeniu, a w jego postać wcielił się dyrektor WTWK Jerzy Sawka.