Zielony Wrocław, czyli #EKOszenie po wrocławsku - Wroinfo.pl

Zielony Wrocław, czyli #EKOszenie po wrocławsku

Trawa zatrzymuje wilgoć, wytwarza daje chłód. Dla wielu pożytecznych owadów jest schronieniem, a także stanowi pokarm dla zwierząt. Wrocławscy urzędnicy przedstawili praktyki koszenia trawników w ramach akcji #EKOszenie.
koszenie Wrocław
fot. www.wroclaw.pl

Wrocław stara się przeciwdziałać procesowi zmian klimatycznych. Zbyt częsta pielęgnacja trawników, w tym ich koszenie, nie jest dobra dla zatrzymywania wilgoci w glebie. Odpowiadający za tereny zielone Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu dostosowuje częstotliwość koszenia do miejsc występowania trawy, pogody czy komfortu mieszkańców.

#EKOszenie, czyli zasady koszenia trawników we Wrocławiu

Zgodnie z wrocławskimi zasadami, o których mowa w #EKOszenie, koszeniu podlega m.in.: trawa w obrębie skrzyżowań. Rzadziej koszona jest trawa na zieleńcach i parkach. Wszystko ma to związek z ochroną środowiska we Wrocławiu.

Podobne zasady są już wprowadzane w innych polskich miastach, jak Warszawa czy Kraków. Łąki, powstające z trawników, umożliwiają dłuższe trzymanie wilgoci. Pozwala to utrzymać zielony trawnik w dobrej kondycji, nawet w przypadku, gdy przychodzi susza. Trawa, która zmienia się w łąkę, w której wyrastają rośliny, stanowi z jednej strony schronienie dla owadów i stworzeń, a z drugiej pochłania zanieczyszczenia i zmniejsza hałas.

>