Tarnogajski Pchli Targ powraca w nowej lokalizacji - Wroinfo.pl

Tarnogajski Pchli Targ powraca w nowej lokalizacji

Tarnogajski Pchli Targ to cykliczna impreza, która odbywa się cztery razy w roku. Jednak pandemia spowodowała jej zawieszenie. Wydarzenie powróci już w najbliższą sobotę w lekko zmienionej formie.
facebook.com/Tarnogajski Pchli Targ

Pchle targi polegają na wymianie, oddaniu lub sprzedaniu za symboliczną kwotę rzeczy, które zalegają nam w mieszkaniach. Każdy przybywający ma możliwość pozbycia się w ten sposób niepotrzebnych rzeczy, a nawet dania im drugiego życia. Można wystawić m.in. dziecięce ubranka, stare sprzęty, meble niewielkich gabarytów czy inne bibeloty.

Przedsięwzięcie opiera się na zaprzestaniu gromadzenia niepotrzebnych rzeczy, możliwości dzielenia się nimi, poprzez wymianę lub sprzedaż.

Tarnogajski Pchli Targ powraca

Po pandemicznej przerwie powraca Tarnogajski Pchli Targ. Jednak będzie on w nowej odsłonie, zmienionej lokalizacji i z masą atrakcji. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Nyskiej 66, przed Szkołą Podstawową nr 9.

12 czerwca od 10:00 do 14:00 na targu będzie można kupić i sprzedać niemal wszystko – od ubranek po książki i płyty, aż do niewielkogabarytowych mebli. Z racji tego, że wstęp na imprezę jest bezpłatny, chętni wystawcy muszą się najpierw zapisać na stronie przyjaznytarnogaj.pl.

Oprócz stanowisk sprzedażowych organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. W samo południe YogaLab przeprowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych (obowiązują wcześniejsze zapisy). Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 9 przygotuje stanowisko z ciastkami, a cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

Zaplanowano także, w ramach projektu “Wszystko po swojemu”, warsztaty z tworzenia świec sojowych. Uczestnicy targu będą mieli również porozmawiania z psychologiem dziecięcym i logopedą.

>