Zbliża się pierwszy sprawdzian Jacka Magiery. Czy zobaczymy odmieniony Śląsk? - Wroinfo.pl

Zbliża się pierwszy sprawdzian Jacka Magiery. Czy zobaczymy odmieniony Śląsk?

W wielkanocny weekend wraca Ekstraklasa. Wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, co będzie również trenerskim debiutem Jacka Magiery.
Jacek Magiera
fot. Śląsk Wrocław

Nowy Śląsk

Zarząd Wojskowych zdecydował się na zmianę trenera tuż przed przerwą reprezentacyjną. Nowym szkoleniowcem WKSu został Jacek Magiera. W przeszłości pracował z młodzieżową reprezentacją Polski, czy też prowadził Legię Warszawa, z którą grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jego zatrudnienie to efekt mizernego dorobku punktowego Śląska na wiosnę. Wrocławianie wygrali zaledwie 1 mecz w 2021 roku, i z klubu który walczył o puchary stał się ligowym średniakiem.

Drużyna potrzebowała nowego impulsu, który ma zespołowi dostarczyć Jacek Magiera. Trener miał do wykorzystania przerwę reprezentacyjną, podczas której mógł zapoznać się z częścią zawodników. W ostatnich dniach we Wrocławiu brakowało Lubambo Musondy oraz Mateusza Praszelika, którzy reprezentowali swoje kraje, dlatego też nie wiadomo czy Magiera będzie chciał od razu wdrożyć ich do gry.

O tym, jakie zmiany w drużynie zdążył wprowadzić Magiera przekonamy się już w najbliższy poniedziałek, kiedy Śląsk zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Drużyna z Podlasia, podobnie jak Wrocławianie, rozczarowuje w tym sezonie. Białostoczanie zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli, a w tym roku udało im się wygrać zaledwie dwa razy. Śląsk z kolei znajduje się na miejscu 7., i jeżeli uda im się wygrać z Jagiellonią, to przy odpowiednich wynikach na innych stadionach, mogą się nawet zbliżyć do pierwszej czwórki.

Czy Wrocławianie pod nowym przewodnictwem przełamią się, i w końcu zaczną zdobywać punkty? Przekonamy się już 5 kwietnia o 17:30.