Gwardia – Norwid Częstochowa 2:3 [GALERIA] - Wroinfo.pl

Gwardia – Norwid Częstochowa 2:3 [GALERIA]

Mecz półfinałowy rozegrany w Hali Orbita dostarczył kibicom ogrom dawki emocji. Gwardziści rywalizowali z zawodnikami Norwida Częstochowa, a ostatecznie częstochowianie wyrównali stan rywalizacji.

Trzeci mecz, który zadecyduje o awansie do finału, odbędzie się 7 maja o 20:30 z Norwidem Częstochowa jako gospodarzem. Początek meczu we Wrocławiu był bardzo wyrównany (4:4), z Pawłem Grycem i Łukaszem Lubaczewskim punktującymi dla Gwardzistów (11:8). Jednak goście zaczęli odrabiać straty, aż do prowadzenia 16:13.

Mimo wysiłków gwardzistów, pierwszy set zakończył się wygraną rywali 25:20. Drugi set to dominacja Gwardzistów, z asami serwisowymi Leona Dervisaja i Rafala Sobańskiego (16:14). Łukasz Lubaczewski zakończył set zwycięsko 25:16. W trzecim secie, walka trwała cios za cios. Ostatecznie częstochowianie wygrali 25:22, po ataku Rafała Sobańskiego. Czwarty set rozpoczął się korzystnie dla Gwardzistów (3:1), ale rywale wyrównali (4:4). Jan Fornal atakował skrzydłem, zdobywając punkty (20:15). Tie-break rozpoczął się od koncertowej gry przyjezdnych (1:7) i ostatecznie zakończył się porażką Gwardzistów.

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (20:25, 25:16, 22:25, 25:17, 8:15)