Baby boom we wrocławskim ZOO - Wroinfo.pl

Baby boom we wrocławskim ZOO

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wrocławskie zoo powiększyło się o ponad 100 nowych mieszkańców. Wiele z nich można zobaczyć na wybiegu.
zoo.wroclaw.pl

W ostatnim czasie w Zoo we Wrocławiu trwa prawdziwe baby boom. W marcu i kwietniu na świat przyszło ponad 100 nowych mieszkańców reprezentujących prawie 30 gatunków. Wiele z nich można już zobaczyć na wybiegu.

Wśród maluchów znajdujących się w zoo znajdziemy przedstawicieli domowych ras kóz i owiec, a także legwanów błękitnych, lemurów katta, marów patagońskich, łabędzi czarnoszyich czy szczupaków afrykańskich. Jak wskazują opiekunowie, najwięcej dzieci pojawiło się w Dziedzińcu, gdzie urodziło się 40 zwierząt m.in. kozy karpackie, karłowate i burskie, owce świniarki, wrzosówki, jakuba i kameruńskie.

W Afrykarium pojawiły się natomiast pisklęta pingwina przylądkowego oraz dikdika, kaczki srebrzanki hotentockiej i szczupaki afrykańskie. W pawilonie Madagaskaru będzie można zobaczyć szerokostópki i rudawki madagaskarskie. Terrarium powiększyło się o boa różane, scynki szmaragdowe, legwaniki błękitne, helodermy meksykańskie czy płaskowce ostropyskie.

“Na ratunek”

Nowonarodzonych zwierząt jest o wiele więcej. Można je zobaczyć codziennie od godziny 9:00 we wrocławskim ZOO. Przy okazji wizyty można wybrać bilet “Na ratunek”, który zawiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Trafi ona na fundusz ochrony dzikich zwierząt w środowisku naturalnym.

>