Pingwinia aleja gwiazd, czyli nowa atrakcja wrocławskiego ZOO - Wroinfo.pl

Pingwinia aleja gwiazd, czyli nowa atrakcja wrocławskiego ZOO

We wrocławskim zoo pojawiła się nowa wystawa, a konkretniej pingwinia aleja gwiazd. Wszystkie figury zostały pomalowane przez znane osoby w celu promocji działań na rzecz ochrony pingwinów.
zoo.wroclaw.pl

25 kwietnia to Światowy Dzień Pingwina. Zwierzę to zostało uhonorowane własnym świętem, ponieważ jego populacja drastycznie maleje i konieczne staje się wspólne działanie, aby je ochronić. Z tej okazji wrocławskie zoo przygotowało Pingwinią Aleję Gwiazd. Jest to ekspozycja figur pingwinów pomalowanych przez osoby publiczne. Znajdziemy wśród nich pingwina m.in. Jacka Sutryka, Roberta Makłowicza, Piotra Gąssowskiego, Filipa Chajzera i Macieja Kaweckiego, kabaretu Hrabi, Roberta Janowskiego, Reziego, Natalii Grosiak, Pauliny Górskiej czy Natalii Maszkowskiej.  

Nasi ambasadorowie, gdy usłyszeli, że chodzi o pingwiny i ich trudną sytuację w naturze, od razu się zgodzili. Każdy z nich rozumie jak ważna jest ochrona przyrody dla naszej przyszłości. Warto też docenić fakt, że udział w akcji wymagał sporego zaangażowania, bo malowaniu figury trzeba było poświęcić czas i sporo pracy. No i chodziło też o relacjonowanie tego przedsięwzięcia dla swoich fanów w mediach społecznościowych, aby jak najwięcej osób zaangażować w ratowanie pingwinów w ich naturalnym środowisku. Wyszło świetnie!

– opowiada Agnieszka Korzeniowska, dyrektor marketingu we wrocławskim zoo/ zoo.wroclaw.pl

“Ratujemy pingwiny”

Na świecie istnieje 18 gatunków pingwinów, 10 z nich jest zagrożonych, a cztery uważa się za bliskie wyginięcia. W najtrudniejszej sytuacji są pingwiny przylądkowe, ponieważ spadek ich populacji wynosi ponad 95 procent.

Pingwinia Aleja Gwiazd jest elementem kampanii “Ratujemy pingwiny” na rzecz ochrony tych zwierząt w naturze i przekazywania 1% z podatku na Fundację Wrocławskiego Zoo-Dodo.

Jak opowiada prezes Fundacji Dodo Anna Mękarska:

Nie ma tygodnia, aby nie docierały do nas informacje o trudnej sytuacji organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt. Dostajemy maile z RPA, Madagaskaru, Wietnamu, Laosu, Sumatry, Jawy, Filipin, Brazylii. Każdy ma kłopoty z pozyskaniem środków na utrzymanie parku, rezerwatu czy centrum rehabilitacji. Pomagamy praktycznie codziennie. W ośrodku odchowu piskląt pingwinów przylądkowych SANCCOB w RPA wspieramy odchów ponad 100 piskląt W Wietnamie wzrósł handel dzikimi zwierzętami i to z naszych środków prowadzone są w tym miesiącu badania rynku tak zwanych „hodowli dzikich zwierząt”, czyli nielegalnych miejsc gdzie przetrzymywane są skłusowane pangoliny, kanczyle czy langury przed sprzedażą. Finansujemy też na bieżąco rehabilitację pangolinów skonfiskowanych przemytnikom i przekazywanych do ośrodków w Wietnamie oraz Laosie. Trzy dni temu, do wybudowanego dzięki wrocławskiemu ZOO pangolinarium w Luang Prabang Wildlife Sanctuary, trafiła 7-mio miesięczna samiczka pangolina jawajskiego – gatunku krytycznie zagrożonego wyginięciem. Dzięki pieniądzom od naszych darczyńców ma szansę wrócić do środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że Polacy nie tylko wesprą nas 1%, ale liczymy również na darowizny. Wszak bioróżnorodność jest gwarantem przetrwania ludzi

– zoo.wroclaw.pl

Przekazać darowiznę na Fundację Dodo można bezpośrednio przez stronę fundacjadodo.pl lub przekazując 1% z podatku wpisując numer KRS 0000623492, a także poprzez zakup biletu wstępu “NA RATUNEK” podczas wizyt w Zoo Wrocław.

>