Miasto wybuduje tramwaj na Swojczyce - Wroinfo.pl

Miasto wybuduje tramwaj na Swojczyce

Jacek Sutryk powiadomił o ogłoszeniu przetargu na zaprojektowanie nowej trasy.
Swojczyce
fot. Miasto Wrocław

“Ruszamy z projektem”

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, poinformował o ogłoszeniu przetargu na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Swojczyce. Budowa nowej trasy będzie korelować z przebudową mostów Chrobrego, przez które w przyszłości pojedziemy tramwajem.

Pętla ma powstać w okolicy ulic Bazaltowej i Chałupniczej, a w raz z nią planuje się wybudować parking park&ride na 181 aut.

Nowa trasa będzie miała swój początek jako przedłużenie pętli Sępolno, oraz zatrzyma się na 5 przystankach. Przy okazji inwestycji, wybudowane zostaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, a także wyremontowana ulica Swojczycka. O starcie przetargu prezydent poinformował za pomocą mediów społecznościowych.

TRAMWAJ NA SWOJCZYCE – RUSZAMY Z PROJEKTEM!Takie dobre wiadomości z rana 😊 Podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu przetargu…

Posted by Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk on Monday, February 1, 2021

Wrocław rozbudowuje sieć tramwajową

Budowa nowej trasy na Swojczyce to nie jedyna inwestycja w sieć tramwajową jaką rozpoczął Jacek Sutryk. Aktualnie trwają intensywne prace budowlane przy nowych trasach na Nowy Dwór oraz Popowice.

Tego typu pomysły mają zachęcić większą liczbę ludzi do przerzucenia się z samochodów na komunikację miejską. Zwiększenie infrastruktury tramwajowej ma znacząco skrócić czas dojazdu do centrum.