Nowe ceny biletów MPK od 1 stycznia 2021 - Wroinfo.pl

Nowe ceny biletów MPK od 1 stycznia 2021

Od 2021 r. roku we wrocławskiej komunikacji ​miejskiej zostanie ​wprowadzony nowy cennik biletów.
nowe ceny biletów MPK Wrocław od 1 stycznia 2021
Nowe ceny biletów MPK Wrocław od 1 stycznia 2021 (fot. mpk.wroc.pl)

Od 1 stycznia nowe ceny biletów

Od 2021 r. roku we wrocławskiej komunikacji ​miejskiej zostanie ​wprowadzony nowy cennik biletów. ​Miasto zwraca uwagę, że dla osób płacących podatki we Wrocławiu, którzy przystąpili do programu “Nasz Wrocław” ceny okresowych biletów imiennych nie zmienią się. Mają zostać także utrzymane bezpłatne przejazdy m. in. dla uczniów do 21. roku życia i seniorów. Po podwyżce szacowany przez miasto wzrost przychodów ma wynieść 36 mln zł rocznie. 

Nowy cennik biletów poniżej:

cennik biletów MPK Wrocław od 1 stycznia 2021 (źródło: wroclaw.pl)

Dlaczego podwyżka?

Wrocław podwyżkę tłumaczy między innymi dużym spadkiem przychodów ze sprzedaży biletów. Obliczona przez miasto strata od początku pandemii wynosi około 32 mln zł a w całym 2020 roku ma wynieść ponad 60 mln zł. Zdaniem miasta nowe ceny biletów będą zbliżone do cen przejazdówek w innych dużych miastach. Urzędnicy zwracają także uwagę na fakt, że przychody z biletów pomagają utrzymywać i rozwijać komunikację zbiorową a w ostatnim okresie realizowanych jest wiele istotnych inwestycji w transport zbiorowy.

Były głosy sprzeciwu

Innego zdania na temat podwyżek cen biletów jest Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia, które zwraca uwagę na to, że jest to najbardziej radykalna podwyżka cen w ciągu ostatnich 25 lat a planowana podwyżka zdaniem TUMW spowoduje dalszy spadek konkurencyjności cenowej MPK względem podróży samochodem.

Wracamy do smutnego tematu radykalnych podwyżek cen biletów MPK Wrocław. Przeanalizowaliśmy ceny jednorazowego biletu…

Posted by Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia on Thursday, August 6, 2020

Przeciwko podwyżkom cen biletów była także Partia Zieloni Wrocław, która złożyła do Rady Miasta obywatelski projekt „Stop Kosmicznym Podwyżkom w MPK”, który ostatecznie nie znalazł przychylności radnych.

❗ Wyślij e-maila do radnych ws. podwyżki cen biletów MPK 📧Już w najbliższy piątek radni i radne Rady Miejskiej…

Posted by Partia Zieloni Wrocław on Wednesday, November 18, 2020