Tramwaje nie dojadą do Leśnicy. Przyczyną zły stan torowiska - Wroinfo.pl

Tramwaje nie dojadą do Leśnicy. Przyczyną zły stan torowiska

Z problemem złego stanu torowisk we Wrocławiu mieszkańcy zmuszeni są mierzyć się na co dzień. Mimo szeroko zakrojonego planu remontu torowisk w ramach programu #TORYwolucja – realizowanego przez MPK Wrocław, które odpowiada za infrastrukturę tramwajową – nadal wiele tras wymaga i odcinków wymaga pilnych remontów. Teraz z powodu złego stanu, minimum do środy (2 grudnia) wyłączona została trasa do pętli w Leśnicy.
Tramwaj do Leśnicy
fot. Bogusław Wielgoszewski (licencja CC-by-sa ver. 3.0)

Zgodnie z informacjami podawanymi przez wrocławskiego przewoźnika prace naprawcze mają potrwać minimum do środy (2 grudnia). Konieczna jest wymiana 112 metrów szyny na pętli tramwajowej w Leśnicy z powodu złego stanu torowiska. W poniedziałek i we wtorek w okolicach godz. 5 rano to właśnie na pętli doszło do wykolejenia tramwaju.

Na czas remontu torowiska wprowadzone zostały objazdy i kursy zastępcze komunikacją autobusową. Kursy tramwajów linii nr 3, 10 i 20 zostaną skrócone do pętli Pilczyce. Kursy linii nr 102 przedłużono do Pilczyc. Jednocześnie zostały uruchomione kursy autobusów „za tramwaj” na trasie Pilczyce–Leśnica.