Premiera online "Kaliguli" w Teatrze Polskim - Wroinfo.pl

Premiera online “Kaliguli” w Teatrze Polskim

Teatr Polski we Wrocławiu, w związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią COVID zaprezentuje spektakl "Kaligula" w internecie.
fot. Facebook.com/Teatr.Polski.we.Wrocławiu

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na spektakl pt. “Kaligula”. Twórcy zaznaczają, że to nie będzie klasyczna interpretacja dramatu Alberta Camus.

Przedstawienie Roberta Czechowskiego będzie pretekstem, żeby spojrzeć na świat oczami młodego, współczesnego chłopaka, nadwrażliwca, granego równocześnie przez dwóch aktorów.

Teatr Polski

Fabuła spektaklu ma się skupiać wokół powrotu Cesarza Kaliguli, który znika po śmierci swojej siostry, a jednocześnie ukochanej, Drusilli. Imperator wraca po trzech dniach i rozpoczyna serię swoich krwawych rządów, które są pozbawione logiki a ich oparciem jest terror. Powoduje to zawiązanie spisku przez patrycjuszy, którzy chcą usunąć młodego Cesarza. Ten natomiast skupia się nad odpowiedzią nad pytaniami takimi jak: czy Bóg istnieje? oraz dlaczego ludzie cierpią?

Szczegółów możecie się dowiedzieć w wydarzeniu, które znajduje się na Facebooku, natomiast bilety dostępne są pod tym adresem.

>