"Sami Swoi" uwiecznieni na wrocławskiej kamienicy - Wroinfo.pl

“Sami Swoi” uwiecznieni na wrocławskiej kamienicy

Powstający przez ostatnie sześć tygodni mural zdobi już Wrocław. Na ścianie kamienicy przy ul. Hubskiej 37 pojawiło się dzieło nawiązujące do filmu "Sami Swoi". A wszystko to z okazji 90. urodzin reżysera Chęcińskiego, który jest także Honorowym Obywatelem Wrocławia.
facebook.com/SutrykJacek

Murale stanowią nieodłączną część Wrocławia. W sercu Dolnego Śląska możemy podziwiać nie tylko znakomite, oddolne inicjatywy, ale również dzieła na zlecenie urzędów, ośrodków kultury czy fundacji.

Wczoraj we Wrocławiu światło dzienne ujrzał nowy mural na ścianie kamienicy przy ul. Hubskiej 37. Został on poświęcony Honorowemu Obywatelowi Wrocławia – Sylwestrowi Chęcińskiemu, który w tym roku obchodzi 90 urodziny.

Słynny reżyser przez całą karierę był związany z Wrocławiem. Nakręcił on m.in. trylogię “Samych Swoich”. Komediowa opowieść o zwaśnionych rodzinach – Pawlaków i Kargulów została uwieczniona na wrocławskich murach.

Mural został wykonany techniką malarsko-ceramiczną, czyli połączeniem tradycyjnego malarstwa z mozaiką. Jego realizacja trwała sześć tygodni.

Za stworzenie projektu odpowiedzialni są: projektantka ceramiki Marta Piróg oraz malarz Marek Grela.