Miejsce na zimowy spacer we Wrocławiu - Wroinfo.pl

Miejsce na zimowy spacer we Wrocławiu

Świąteczne iluminacje to ostatnio jeden z popularniejszych sposobów na przykucie uwagi mieszkańców. Nowym światłogrodem może pochwalić się również Wrocław.
facebook.com/wroclaw.wroclove

Nowa inicjatywa “Światło-Czyni-Cuda” pozwala spojrzeć na ogród botaniczny z całkiem innej perspektywy. Niegdyś zamknięty w okresie zimowym, teraz świeci pełnym blaskiem i zachęca mieszkańców do wieczornych spacerów.

Do 17 stycznia można podziwiać świąteczne oświetlenie, iluminacje oraz pokazy laserowe w Ogrodzie Botanicznym. Na elewacjach budynków realizowane są laserowe mappingi liniowe oraz pokazy laserów przestrzennych. Nie zabrakło również ulicznych artystów, którzy umilają czas zwiedzającym.

Zwiedzanie ogrodu przebiega od spektaklu na spektakl. Na trasie zostały wyznaczone cztery miejsca, gdzie o konkretnych godzinach odbywają się pokazy.

Harmonogram wydarzenia

Iluminacje Ogrodu oraz spektakle odbywają się od 17.00 do 21.00. Organizatorzy przewidzieli wiele wydarzeń, które odbywają się w konkretnych miejscach. Będzie można obejrzeć m.in. świąteczną Bajkę Xmas, artystów śpiewających świąteczne piosenki, iluzjonistów, magików, połykaczy ognia.

Pełny harmonogram dostępny poniżej:

ogrodbotaniczny.wroclaw.pl

Wstęp do ogrodu w trakcie iluminacji

  • dzieci do 3 lat – bezpłatnie
  • dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz seniorzy – 10 zł
  • dorośli – 25 zł
  • osoby niepełnosprawne – 15 zł
  • Karta Rodzina Plus Wrocław (min. 3 os.) – 15 zł
  • Karta Rodzina Plus Wrocław (bilet jednorazowy) – 5 zł