Strajk Kobiet zorganizuje warsztaty w centrum miasta - Wroinfo.pl

Strajk Kobiet zorganizuje warsztaty w centrum miasta

Chociaż ich protesty nie cieszą się już taką frekwencją jak parę tygodni temu, Strajk Kobiet nie zaprzestaje działalności. O godzinie 18:00 aktywistki poprowadzą warsztaty z wyrażania gniewu. Konkretna lokalizacja zostanie podana na chwilę przed startem wydarzenia.
facebook.com | Strajk Kobiet Wrocław

Zajęcia odbędą się w okolicach wrocławskiego Rynku, chociaż dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana. Organizatorki piszą o warsztatach jako o okazji do poznania własnego gniewu i opanowania jego korzyści. Strajk Kobiet przypomina o zachowaniu wymogów sanitarnych, nakładaniu masek oraz zachowywaniu odpowiedniego dystansu.

Kobieto! Przyjdź, świadomie wyraź swój gniew i odkryj jego mądrość oraz kreatywny potencjał. Po raz kolejny zapraszamy Cię do bezpiecznej przestrzeni, w której będziesz mogła świadomie poczuć gniew w swoim ciele i świadomie wyrazić go w obecności innych kobiet, a następnie użyć go do podjęcia decyzji o Twoim następnym kroku.
Jeśli czujesz strach, to znaczy, że ten warsztat jest dla Ciebie!
Jeśli uważasz, że nie czujesz gniewu, to znaczy, że ten warsztat na pewno jest dla Ciebie!

Warsztaty poprowadzi Gabriela Klara, trenerka osobista specjalizująca się w narzędziach Possibility Management.

Blokada Sejmu

Wrocławskie warsztaty to nie jedyna aktywność organizacji. Główne wydarzenie odbędzie się w Warszawie, gdzie Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje pikietę pod budynkiem Parlamentu na ulicy Wiejskiej. Blokada planowo zacznie się o godzinie 18:00. Tak o wydarzeniu wypowiadają się organizatorki:

PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby Trybunał Konstytucyjny.
Projekt zakazu wraca do Sejmu i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry.