"Za systemem psującym państwo stoją konkretni ludzie". Lista hańby na wrocławskim rynku - Wroinfo.pl

“Za systemem psującym państwo stoją konkretni ludzie”. Lista hańby na wrocławskim rynku

Wczoraj na wrocławskim rynku pojawiła się płachta z nazwiskami polityków i prawników związanych z tzw. dobrą zmianą. Organizatorzy nazwali to listą hańby.
fot. NoweMedium/ Natalia Góraleczko

Wczoraj pod Pręgierzem we Wrocławiu przedstawiciele KOD’u rozłożyli płachtę z nazwiskami znanych polityków PiS i sędziów kojarzonych z obozem rządzącym. Przed tzw. listą hańby pojawiło się hasło “Wypisdalać“.

Jak zapowiedzieli:

Na Wrocławskim rynku wystawimy listę hańby z nazwiskami polityków i polityczek z partii rządzącej lub z nią związanych. Lista będzie długa!

– wydarzenie Lista Hańby. Wypisdalać! Wrocław

Lista hańby

Rozwinięta płachta zawiera nazwiska osób odpowiedzialnych za łamanie prawa i represje wobec obywateli. Listę hańby rozpoczynają nazwiska związane z partią PiS, telewizją polską, ruchami pro-life czy Konfederacją. Znajdziemy tam m.in. Krystynę Pawłowicz, Joannę Lichocką, Kaję Godek, Jadwigę Emilewicz, Ryszarda Terleckiego, Piotr Gliński, Mateusza Morawieckiego, Mariana Banasia, Przemysława Czarnka, Beatę Szydło, Tadeusza Rydzyka czy Daniela Obajtka.

Rozwinięta lista:

fot. NoweMedium/Natalia Góraleczko

Celem manifestacji, jest pokazanie, że za systemem psującym państwo stoją konkretni ludzie i muszą zostać oni pociągnięci do odpowiedzialności.

>