"Czerwony Diabeł" w Śląsku Wrocław? - Wroinfo.pl

“Czerwony Diabeł” w Śląsku Wrocław?

Śląsk Wrocław jest blisko zakontraktowania dwóch nowych zawodników. Jeden z nich to piłkarz legendarnego Manchesteru United.
fot. Instagram, @lukaszbejger

Z Manchesteru do Wrocławia

Łukasz Bejger ma 19 lat, i może grać na pozycji środkowego lub prawego obrońcy. Piłkarz od 2018 r. jest zawodnikiem United, gdzie przeszedł z Lecha Poznań. Bejger występował w młodzieżowych drużynach klubu z Old Trafford. W tym sezonie, na 11 rozegranych przez jego zespół meczów, Bejger wyszedł na boisko w pięciu z nich, trzy razy jako podstawowy zawodnik. Niestety, ilość rozegranych gier nie przekłada się na minuty, ponieważ młodzieżowiec tylko raz zagrał mecz w pełnym wymiarze czasowym.

Ze względu na kiepską postawę piłkarza, United zaczęło szukać możliwości sprzedania Polaka. Za perspektywicznego obrońcę “Czerwone Diabły” chciały około 400 tysięcy euro. Jak informuje portal Meczyki.pl, Śląsk Wrocław miał zaoferować wypożyczenie piłkarza z opcją wykupu za 200 tysięcy, oraz opłacenie jego pensji przez “Wojskowych”. W grze o młodego piłkarza był też Raków Częstochowa, natomiast patrząc na to, że zespół Częstochowian zasilił już Jarosław Jach, wątpliwe żeby drużyna Marka Papszuna była jeszcze zdeterminowana by wygrać wyścig z Wrocławianami. Sam zawodnik podobno ma być zdecydowany na zmianę barw.

Bejger to regularny reprezentant młodzieżowy kraju. Od 2019 roku gra w kadrze U-19, a łącznie na wszystkich szczeblach zagrał w 31 meczach.

Powrót do domu po latach

Druga z plotek transferowych dotyczy Macieja Wilusza. 32-letni środkowy obrońca najprawdopodobniej odejdzie z Rakowa Częstochowa, po tym jak nie mógł odnaleźć dla siebie miejsca w składzie. Jego sytuacja w zespole Marka Papszuna jest jeszcze trudniejsza, od kiedy do zespołu wrócił Jach. Według serwisu Meczyki.pl zawodnik ma trafić do Śląska Wrocław.

Dla Wilusza będzie to powrót do domu. Urodzony we Wrocławiu obrońca to wychowanek Śląska, skąd wyjechał w wieku 16-lat do Holandii. Zawodnik niestety nie podbił Niderlandów, i po 7 latach gry w holenderskich młodzieżówkach wrócił do Polski. Później Wilusz grał między innymi w Lechu Poznań, Koronie Kielce czy rosyjskich Uralu i FK Rostov.

Jak na razie, nie wiadomo dokładnie na jakich warunkach 32-latek miałby wrócić do Wrocławia.