Wychowanek klubu wraca do Śląska - Wroinfo.pl

Wychowanek klubu wraca do Śląska

To między innymi były reprezentant kraju.
fot. PZPN

Piłkarski obieżyświat

Jak podaje Przegląd Sportowy, Maciej Wilusz zostanie nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 32-letni obrońca to urodzony wrocławianin oraz wychowanek “Wojskowych”. Były zawodnik m. in. Lecha Poznań czy FK Rostov wyjechał z Wrocławia jak miał 16 lat. Wilusz pograł parę lat w kilku młodzieżówkach holenderskich klubów, jednak nigdy nie udało mu się przebić do Eredivise.

Po nieudanym etapie w Niderlandach, środkowy obrońca grał w Polsce oraz w Rosji. Na początku tego sezonu zawodnik rozwiązał kontrakt z rosyjskim Uralem Jekaterynburg i związał się z Rakowem Częstochowa. Powrót do kraju nie okazał się jednak dla Wilusza łatwy, ponieważ nie udało mu się zdobyć zaufania Marka Papszuna i wywalczyć miejsca w wyjściowym składzie. Przez większość minionej rundy Wilusz był rezerwowym, co sprawiło że piłkarz zaczął rozważać zmianę otoczenia.

Powrót do domu

Teraz zawodnik dołączy do Śląska Wrocław. Jako że obrońca opuszczał Wrocław jako młody chłopak, transfer do Wrocławia to okazja do debiutu w dorosłym zespole Wojskowych. 32-latek to obunożny środkowy obrońca. W tym sezonie rozegrał 10 meczów w barwach Rakowa.

Transfer Wilusza pozytywnie wpłynie na głębie składu na swojej pozycji. Nowy nabytek Śląska będzie musiał walczyć o minuty z Israelem Puertą oraz Markiem Tamasem. Do tej trójki może dołączyć jeszcze obrońca Manchesteru United, Łukasz Bejger.