CBA zatrzymała we Wrocławiu sześć osób, w tym pięciu wrocławskich prawników - Wroinfo.pl

CBA zatrzymała we Wrocławiu sześć osób, w tym pięciu wrocławskich prawników

Funkcjonariusze Warszawskiej Delegatury CBA we współpracy z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu zatrzymali sześć osób, w tym pięciu wrocławskich prawników.
zatrzymanie CBA
fot. pixabay.com

Funkcjonariusze Warszawskiej Delegatury CBA we współpracy z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu zatrzymali sześć osób, w tym pięciu wrocławskich prawników. Zatrzymania nastąpiły w związku z postępowaniem dotyczącym posługiwanie się podrobionymi dokumentami a w oparciu o nie wszczynanie procedury egzekucyjnej. Zdaniem CBA i Prokuratury Regionalnej zobowiązania te w rzeczywistości nie istniały a działania te były prowadzone przez grupę radców prawnych z Wrocławia i dotyczyły pieniędzy przechowywanych na rachunkach depozytowych sądów. Środki te z różnych powodów nie mogły być wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom. 


W związku ze sprawą przeszukano także kancelarie radcowskie i komornicze a zatrzymani usłyszą zarzuty oszustwa, prania pieniędzy i posługiwania się dokumentami poświadczającymi nieprawdę. 


Dzisiejsze zatrzymania to pokłosie śledztwa, w którym w styczniu 2020 roku został zatrzymany inny wrocławski prawnik, któremu zarzucono doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem należącym do wielu osób i podmiotów znajdującym się na rachunkach depozytowych sądów w całym kraju.