Zuchwali złodzieje z Ołbina - Wroinfo.pl

Zuchwali złodzieje z Ołbina

Tę wigilię zapamiętają do końca życia. Za zuchwałe kradzieże dwójce młodych złodziei grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
fot. Wrocławska Policja

Kradzieże na Kępie Mieszczańskiej

Do włamań i kradzieży doszło w noc wigilijną. 20-latek oraz 25-latek postanowili wykorzystać to, że większość mieszkańców będzie zajęta wigilijną kolacją i pod tą osłoną dokonać serii kradzieży w piwnicznych boksach. Tego dnia młodzi mężczyźni mieli ukraść kilkadziesiąt rowerów.

Dzięki sprawnemu śledztwu przeprowadzonemu przez funkcjonariuszy z jednostki przy ul. Rydygiera, mężczyźni zostali ujęci przez Policjantów. Decyzją sądu, dwójka młodych kryminalistów trafiła do aresztu, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Podczas śledztwa udało się również zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy mieli od młodszych kolegów skupować rowery, a następnie handlować nimi dalej.

Teraz młodzi złodzieje odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat więzienia. W przypadku dwójki paserów konsekwencje będą łagodniejsze. Najwyższy wymiar kary na który mogą liczyć to 5 lat pozbawienia wolności.