We Wrocławiu rusza program szczepień osób bezdomnych - Wroinfo.pl

We Wrocławiu rusza program szczepień osób bezdomnych

Wrocław rusza z mobilnymi punktami szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Miasto ma zarezerwowanych około 300 jednodawkowych szczepionek Johnson & Johnson.
pexels.com

Prezydent Jacek Sutryk poinformował podczas konferencji prasowej, że we Wrocławiu zaszczepionych już jest kilkaset tysięcy osób. W samym punkcie szczepień masowych na Stadionie Miejskim szczepionkę otrzymało 75 tys. pacjentów. Dlatego też miasto postanowiło skupić się na osobach dotkniętych kryzysem bezdomności.

Większość osób, które przebywają w placówkach tj. schroniskach czy noclegowniach, została zarejestrowana i zaszczepiona przeciw Covid-19. Zgodnie z szacunkami, do zaszczepienia pozostało 150 osób. Kolejne 150 dawek preparatu zostało zarezerwowanych dla osób w kryzysie bezdomności ulicznej.

Mobilne punkty szczepień dla osób w kryzysie bezdomności

9 czerwca Wrocław uruchomi mobilne punkty szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Zespoły wyjazdowe pojadą do schronisk i noclegowni z preparatami firmy Johnson & Johnson. Natomiast dla osób, które żyją na ulicach zostaną uruchomione punkty szczepień w ambulatorium dla osób bezdomnych przy ul. Cybulskiego. Pracownicy będą szczepili tam dwa razy w tygodniu, a specjalny ambulans dowiezie potrzebujących na miejsce.

Magistrat szacuje, że Wrocławiu jest ok. 900 osób w kryzysie bezdomności – 600 osób w placówkach i 300 na ulicy.

Miasto zarezerwowało około jednodawkowych szczepionek, ale jeśli będzie konieczność to zwiększy tę liczbę.

>